Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Zalety i wady obróbki CNC

Autor: admin Data: 2017-11-21 10:36:01

Obróbka CNC jest dziś wykorzystywana przede wszystkim do tworzenia dokładnych oraz powtarzalnych elementów. Można je wykonywać z metalu, drewna i innych tworzyw. Wykorzystuje ona do tego urządzenia sterowane przez mikrokomputery. Przed zakupem drogiego i profesjonalnego sprzętu tego rodzaju warto dowiedzieć się, jakie są zalety i wady takiej obróbki. Przedstawiamy je poniżej.

 

obróbka cnc

Przedtem należy również zauważyć, że standardowe urządzenia przeznaczone do obróbki, czyli chociażby frezarki i tokarki są sterowane przez człowieka. Ich parametry określa się ręcznie. Samodzielnie układa się pokrętła. Praca natomiast sterowana jest przy użyciu przycisków oraz dźwigni obsługiwanych przez użytkownika. Cały proces obróbki przeprowadzany jest w oparciu o rysunki techniczne.

Natomiast kiedy mowa jest o obróbce CNC – całe sterowanie urządzeniem odbywa się komputerowo.

Wysokiej jakości falowniki przydatne w przemyśle cnc znajdą Państwo w sklepie Akcesoria.cnc.info.pl

 

Zalety obróbki CNC

 

Po pierwsze i najważniejsze – masz możliwość wytworzenia najwyższej jakości elementów. Będą one wykonane z największą precyzją i dbałością. W przypadku obróbki ręcznej praktycznie nie ma możliwości uzyskania tak dokładnych efektów. Drugi aspekt to powtarzalność elementów. Wykonanie ich na podstawie wspólnego projektu sprawia, że zmniejsza się liczba błędów i niepowodzeń. Warto również zwrócić uwagę na oszczędność materiału. W przypadku obróbki CNC ze względu na proces projektowy i technologię straty są zmniejszone do minimum. Kolejna zaleta to skrócenie czasu pracy. Maszyny do obróbki CNC wykonują elementy znacznie szybciej niż jesteśmy je w stanie zrobić w przypadku prac ręcznych. Warto również zauważyć, że niepotrzebne są poprawki i obróbka wykańczająca, ponieważ obróbka CNC gwarantuje niezwykle wysoką jakość krawędzi. Ostatnia, ale nie mniej ważna zaleta to możliwość obróbki elementów na maszynach z kilkoma osiami.

 

narzędzia cnc

Wady obróbki CNC

 

Niestety – jeśli pojawiają się zalety, muszą być też wady. Warto o nich wspomnieć, żeby być pewnym podejmowanej decyzji.

Na początku warto wspomnieć o konieczność stworzenia projektu elementów, które chcemy wykonać. Wykonuje się go przy pomocy profesjonalnego oprogramowania CAD. Po drugie obróbka CNC to wyższe koszty niż tradycyjna obróbka ręczna. Przede wszystkim w zakresie zakupu urządzenia. Kolejna wada to ograniczenie do możliwości obrabiania jedynie konkretnych materiałów. Ostatnią wadą, która jest także dosyć istotna jest możliwość obróbki tylko w ograniczonym polu pracy maszyny CNC.

 

Rozwiązanie

 

Swoje usługi w zakresie obróbki CNC oferuje wielu fachowców w całej Polsce. Jeśli zatem nie potrzebujesz takiej maszyny na własny użytek lub chcesz sprawdzić, jaka jest jakość wykonywanych przez nią usług – skorzystaj z oferty firm zajmujących się tym profesjonalnie. W Internecie znajdziesz mnóstwo adresów i opinii, dlatego z pewnością wybierzesz propozycję odpowiednią dla siebie.

Sklep Akcesoria.cnc.info.pl oferuje ogromny wybór silników krokowych dostępnych pod adresem: https://www.akcesoria.cnc.info.pl/81-automatyka/silniki-krokowe

 

sklep cnc

Brak komentarzy!
kod