Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Tokarki wykorzystywane w obróbce powierzchni

Autor: admin Data: 2018-03-22 15:33:27

Tokarki typu konwencjonalnego służą obróbce powierzchni przedmiotów, które wprawia się w ruch obrotowy i następnie skrawa. Za pomocą toczenia zewnętrznych powierzchni lub wytaczania tych wewnętrznych. Nadają obrotowy ruch obrabianym materiałom, z wykorzystaniem wrzeciennika i prostoliniowego suportu, realizując tym samym posuw dla obróbczych narzędzi.
Cechy główne konwencjonalnej tokarki to rozpiętość w kłach oraz średnica toczenia nad łożem.

maszyna cnc

Części mechaniczne do tokarek i innych maszyn znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/mechanika-c-196.html

Mamy wiele rodzajów tokarek na rynku:

Tokarki uniwersalne - do obróbki metalowych materiałów i tworzyw sztucznych plus materiałów metaloplastycznych. Szerokie zastosowanie w obróbce zgrubnej, bardzo precyzyjnej. Pozwalają nacinać gwinty wszelkiego rodzaju.

Tokarki ciężkie doskonale sprawdzają się w olbrzymich gabarytach, o masie wielotonowe. Są wielozadaniowe, z ich wsparciem wykonujemy toczenie poprzeczne, wzdłużne, zgrubne czy też toczkowe.

Tokarki produkcyjne – wykorzystywane w małych i średnich przedsiębiorstwach, do seryjnej lub małoseryjnej produkcji różnych elementów. Wykorzystywane w różnych działaniach, bo pozwalają na wykonywanie wielu operacji technologicznego typu. Bardzo często wprawny operator wykona też zadania, którym tokarki CC nie podołają.

Tokarki stołowe – wykorzystywane od małych gabarytów, gdzie najważniejsza jest precyzja. Świetnie się sprawdzą przemyśle optycznym, w zegarmistrzostwie, tam gdzie trzeba dokładnie i skrupulatnie obrabiać przedmioty. Te maszyny mają małe gabaryty i niewielką wagę.

Tokarki wielonożowe – skąd takie nazewnictwo? W obróbce tymi tokarkami następuje praca kilku noży. Wykorzystuje się je głównie do obróbki wałków wielostopniowych.

Widać więc, że mamy wiele rodzajów tokarek, a wybór tej najlepszej zależy od profilu i potrzeb konkretnej firmy. Jeśli ktoś chce dokonać najlepszego wyboru, najlepiej będzie się uciec do konsultacja ze specjalistą, tym samym wybierając najlepszą opcję.

Artykuł przygotował sklep EBMiA.pl oferujący profile aluminiowe - https://www.ebmia.pl/profile-aluminiowe-c-1776.html

ebmia

Brak komentarzy!
kod